JE LI PRESADJIVANJE KOSE BOLNO?
Presadjivanje kose se obavlja u lokalnoj anesteziji, pa pacijent ne osjeća ništa, a istovremeno je svjestan. Nakon zahvata, pacijent dobiva lijekove za ublažavanje boli, koje može uzeti po potrebi.
KOLIKO TRAJE BORAVAK U TURSKOJ?
Putovanje u Tursku, uključujući sam zahvat, traje 3 dana. Cijeli tijek možete pročitati u našem odjeljku Tijek.
KOLIKO KOŠTA PRESADJIVANJE KOSE?
Cijena kod muškaraca kreće se od 60 do 95 EURO. Kod žena od 60 do 115 EURO. Sve je individualno i cijenu prilagođavamo prema vašim stvarnim potrebama. Više informacija u našem cjeniku.
KOJA JE RAZLIKA IZMEĐU PRESADJIVANJA KOSE U TURSKOJ I NA BALKANU?
Prva i vrlo izražena razlika je cijena. Presađivanje kose u Turskoj će vas izaći znatno jeftinije. Osim toga, u Turskoj se specifično fokusiraju upravo na problematiku kose i druge estetske zahvate. Turski liječnici stoga imaju puno veće iskustvo. Naposljetku, valja spomenuti vrhunske klinike za kosu koje se nalaze u Turskoj, s kojima surađujemo u Hair again.
GDJE SE OBAVLJA PRESADJIVANJE KOSE?
Presadjivanje kose obavlja se u vrhunskim, specijaliziranim i provjerenim klinikama u Istanbulu.
ŠTO AKO NE GOVORIM ENGLESKI?
Ovdje ćemo odmah ukloniti vaše strahove. Tijekom cijelog vašeg boravka bit će vam prisutan naš educirani češki delegat, koji će vam pomoći s komunikacijom u klinici, ali i izvan nje.
IMAT ĆU OŽILJKE NAKON ZAHVATA?
Tijekom operacije koriste se najmodernije metode DHI i FUE. Ove metode ne ostavljaju vidljive ožiljke.
KAKO ĆE IZGLEDATI STRAŽNJI DIO GLAVE, IZ KOJEG ĆE BITI IZVAĐENI PRESATCI?
Područje s kojeg su izvađeni presatci tijekom transplantacije (donorsko područje - stražnji dio glave) bit će potpuno zacijeljeno otprilike u roku od 2 tjedna od zahvata.
KOJI SU UVJETI ZA PRESADJIVANJE KOSE?
Postoje situacije kada presađivanje kose nije prikladno. Na primjer, kod kožne bolesti ili kada su vaša kosa vrlo slaba i rijetka na vrhu glave. Preporučujemo da se naručite na BESPLATNU KONZULTACIJU, kako bismo razgovarali je li ovaj zahvat prikladan za vas.
KAKVA JE RAZLIKA IZMEĐU METODA DHI I FUE?
Glavna razlika između metode DHI i FUE je u načinu na koji su presađeni folikularne jedinice u primateljsko područje. Kod metode DHI, folikularne jedinice se presađuju direktno u kožu pomoću Choi Pen alata bez stvaranja kanala. Metoda FUE presađuje folikularne jedinice u kanale koje je stvorio skalpel Sapphire Pen.
IMAM PERUT, MOGU LI IĆI NA TRANSPLANTACIJU?
Ako se radi o klasičnoj peruti, a ne o kožnom oboljenju poput atopijskog dermatitisa ili drugih ozbiljnih bolesti, svakako možete podnijeti transplantaciju.
JA SAM ŽENA, MOGU LI SE PODVRGNUTI TRANSPLANTACIJI?
Da! Transplantacija je prikladna i za žene. No, važno je otkriti uzrok gubitka kose. Preporučujemo da prvo napravite krvne pretrage i dogovorite besplatnu konzultaciju kod nas.
MORAM LI DOŽIVOTNO KORISTITI LIJEKOVE NAKON TRANSPLANTACIJE?
Ne, transplantacija kose nije povezana s doživotnom terapijom lijekovima.
U KOJOJ DOBI MOGU PODNOSITI TRANSPLANTACIJU?
Ovdje se radi o vrlo individualnoj problematiki. Sve ovisi o stanju donorske regije, odnosno ako još uvijek imate prikladnu donorsku regiju iz koje će se uzeti folikularne jedinice za transplantaciju. Možete se podvrgnuti transplantaciji kose čak i ako imate više od 50 godina, pod uvjetom da imate prikladnu spomenutu donorsku regiju.